Ako funguje slovenská politika

Autor: Martin Karvaš | 20.1.2012 o 21:54 | (upravené 20.1.2012 o 22:05) Karma článku: 11,12 | Prečítané:  1472x

Slová ako spravodlivosť, zodpovednosť, férovosť, dobro ľudu, dobro tejto krajiny atď. nájdeme v slovnej zásobe každého slovenského politika. Všetci nám chcú dobre, každý chce byť spravodlivý, veď prečo by aj nie, keďže im dávame vo voľbách hlasy. Je to smutné, ale voľby sú zrejme jediným dňom za celé 4 roky kedy nám chcú skutočne dobre. Celý princíp politiky by som zhrnul do jednej vety: Byť politikom v dnešnej dobe znamená, uspokojiť voliča svojou kampaňou pred voľbami a po voľbách uspokojiť sponzora svojej kampane, ktorý mu ju zaplatil.

 

Neexistuje žiadna ľavica, pravica, ani stred. Všetko sú to len demagogické hračky a spôsoby ako, a ktorých ľudí osloviť. V tejto spoločnosti budú vždy existovať sociálne slabší, stredná trieda, majetnejší, aj milionári. Čiže to sú predpoklady preto, aby tu mala pravica aj ľavica vždy miesto, vzájomne sa dopĺňajú. Keď sa sociálny štát začne zadlžovať, tak príde na rad pravica, aby zdvihla dane, ceny a stabilizuje tak ekonomickú situáciu. No, bežným občanom sa to opäť prestane páčiť, do toho príde ešte nejaká ta recesia a opäť je tu priestor pre ľavicu. Na druhej strane sú však tieto politické smery úplne rovnaké, pretože sú ovplyvňované tými istými korporáciami. Čiže peniaze sa spreneverujú stále, či už pod imidžom ľavice, alebo pravice. Keď sa neprivatizuje štátny majetok za nevýhodné ceny a s astronomickými odmenami pre poradcov, tak sa 20 rokov buduje jedna diaľnica  z BA do KE za niekoľkonásobné náklady.

 

Všetko toto sa stále deje a pri moci sa rotujú stále tí istí ľudia, no nikdy to nezájde ďalej, ako po zmedializovanie. Vždy to skončí rovnako, buď sa nájde len nejaký jeden obetný baránok, alebo nikto z nich nikdy žiadne následky nenesie. Dokonalým príkladom je spis Gorilla. Je tam krásne vidieť, ako to všetci spoločne spočiatku popierajú, proste držia spolu, či ľavica alebo pravica. Postupne keď už sa to vyhrocuje, tak hádžu špinu po sebe, alebo sa snažia zakryť špinu špinou. Vlastne celé to pôsobí tak, že bolo horším činom to, že boli odpočúvaní, ako to, o čom sa tam bavili. Pritom išlo o legitímnu a legálnu spravodajskú akciu SIS, ako potvrdil minister vnútra Daniel Lipšic. No keď Igor Matovič nalepí na vstupné dvere parlamentu veľký znak s gorilou s banánom na hlave, ktorý pripomína slovenský znak, tak je okamžite atakovaný tými istými ľuďmi, že zneuctil štátnosť aj symbol SR.

 

Urobte si sami názor, kto viac zneuctil SR, či Matovič, alebo títo "ľudia". Ja už som si svoj názor urobil...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?